O nás

Náš příběh, naše filosofie a proč jsme se v těžké době rozhodli otevřít maličký kamenný obchod

V běžném obchodě si nedokážu vybrat koření

Začalo to už před několika lety. Lidé na mě obvykle koukali, když jsem v obchodě otáčel každý pytlíček s kořením a luštil, co se v něm skrývá za poklady. Jednoduše mi nestačí, že je na obalu napsáno "koření na.... ". Po přečtení složení je to pro mě obvykle "koření" na všechno, čili většinově sůl. A pak přišel Covid, zamával fungováním celého světa, lidé zavření doma a jak se odreagovat? Já jsem začal velmi často vařit, ochutnávat a hodně jsem se rozmlsal.

Začalo to nevinně

Po měsících zavření doma jsme potřebovali, alespoň na malou chvíli, změnit prostředí a kulturu. Byla to v podstatě běžná dovolená, ale v tu chvíli nám to bylo úplně jedno, hlavně sluníčko, teplo a změna. A pak jsme navštívili africké tržiště, čímž to všechno začalo, aniž bychom si to v tu chvíli uvědomovali, protože jsme nakoupili zdánlivě banální koření - černý pepř, ostré kari, kurkumu apod.

Návrat na místo činu

Asi po 3 měsících nám došel pepř a musel jsem použít nám běžně dostupný. V tu chvíli jsem ze srandy řekl, že musíme co nejdříve zase někam vyrazit a čekal jsem, že partnerka spíš se mnou vyrazí dveřmi. Místo toho jsme za 2 týdny zase seděli v letadle. Při večerním příjemném posezení má člověk spoustu myšlenek. A mě nenapadla větší "hloupost", než tohle přenést k nám. Tu pohodu, ty vůně a chutě, to spojení. V tu chvíli to byl samozřejmě nesmysl, všichni zavírají a ty v tuhle dobu chceš teprve začínat od nuly? 

A pak se to stalo

A bylo to šíleně rychlé. Našli jsme fajn prostory, vymysleli plán a za dalších 6 týdnu jsme už zase seděli v letadle s jediným cílem - dovézt co nejvíce zásob. Pak už jen vlastními silami doladit interiér a spoustu dalších věcí a mohli jsme začít. Upřímně jsme nečekali velký zájem, dovolili jsme si otevřít kamenný obchod v době naprosto opačného trendu a ještě s tím, že nechceme žádná E a přinejhorším jen minimum soli. Tahle změna trvá dlouho a není pro každého, ale díky vám, našim zákazníkům, tu stále jsme a stále se snažíme zdokonalovat. Postupně jsme se spojili s podobnými blázny - minipražírnou luxusní kávy Boricafe, nadšenci pro dokonale chutné pálivé omáčky Chilli Peterson a nejpoctivější čokoládovnou Janek. A pokud nám prostory dovolí, rozhodně se chceme posouvat dál. Děkujeme vám!